FAQ - Nejčastější dotazy
Musím meditovat 10 let a dosáhnout zvláštního stavu mysli abych mohl chodit po uhlících?
Ne, jediný stav mysli, který potřebujete, je stav mysli, který jste už v životě zažili. Power Training Vám pomáhá dosáhnout stavu, jakého potřebujete. Také Vás naučíme, jak se zbavit obav a strachu pomocí tréninkových technik. Jsme přesvědčení, že pokud uděláte první krok, přejdete na druhou stranu.

Popálím se, když půjdu přes horké uhlíky?
Lidé se čas od času popálí. Ale... Zdůrazňujeme, že firewalk představuje riziko a lidé se občas popálí. Trenéři dospěli k závěru, že náš psychický a fyzický stav hraje důležitou roli při kráčení po ohni.

"Čas od času se popálím a na nohou se mi objeví malé puchýře. Stává se to jen tehdy, když beru oheň jako samozřejmost a dostatečně se nesoustředím." Power Training instruktor


Není cílem ani účelem tréninku, aby účastníci utrpěli menší nebo větší popáleniny. Za podmínky, že vaše vědomá mysl a tělo nebudou oslabeni alkoholem nebo jinými psychotropními látkami a pokud následujete instrukce trenérů, máte jen malou pravděpodobnost popálení. Někteří lidé se popálí při přecházení uhlíků, ačkoliv z milionů lidí se na firewalkingu vážně popálí jen velmi malé procento. Neexistuje žádné vědecké vysvětlení, proč se někteří lidé popálí a někteří ne. Nesouvisí to s teplotou uhlíků, ani s jinými vnějšími fyzickými faktory.

Proč může kdokoliv ve své mysli chtít přejít přes uhlíky?
A proč ne? Cítím, že máme mnoho skvělých možností proměnit to, co chceme, v realitu. V bibli stojí," Půjdeš-li přes oheň, nespálíš se," Izaiáš 43:2. Pokud je to tak dobré, aby to bylo napsáno, tak to musí být i dobrá životní zkušenost.

Jak horké jsou uhlíky?
Teplota uhlíků záleží na počasí a typu dřeva. Mohou být rozpáleny až na 900°C. Už když mají 700°C, je to téměr čtyřikrát více než v kuchynské troubě...

Jak dlouhý je koberec ze žhavých uhlíků, který se používá pro firewalk?
Na kurzech firewalkingu se můžete obvykle setkat s uhlíkovými koberci dlouhými 3 až 4 metry. Nejdelší firewalk na světě měří i přes 100 metrů. Ale jsou tu i lidé, kteří se prošli po 12-ti metrové koberci tam a zpět celkem 13-krát, celkem víc než 150 metrů dlouhý firewalk.

Je na kurzy povolen vstup dětem?
Naše pravidla pro firewalk nepovolují nižší věk než 15 let, ale podporujeme přítomnost dětí. Dovolujeme dětem účastnit se, ale nedovolujeme jim chodit po uhlících v tak mladém věku. Už jen přítomnost a svědectví ostatních účastníků může být pro děti velkou životní zkušeností.

Jak se potřebuji připravit před krokem do ohně?
Zejména pamatujte: je mimořádně důležité absolvovat Power Training , který představuje potřebnou fyzickou i psychickou přípravu pro firewalk. Bez této přípravy hrozí zvýšené riziko vážného zranění.


Hlavní nabídka