Jak funguje?
Existuje mnoho různých teorií vysvětlujících firewalk resp. proč je možné naboso přejít přes žhavé uhlíky bez zranění. (např. teorie vodivosti s tepelnou izolací nebo tzv. „Leidenfrostův jev“ - studený a vlhký objekt (chodidlo) se dotkne horkého a suchého prostředí (uhlíky).

Žádná z těchto teorií dosud věrohodně nevysvětlila firewalking, proto zastáváme praktický názor, že každý člověk má vrozené schopnosti a dovednosti přejít přes horké uhlíky. Firewalk vyvolává psychosomatické projevy, které jsou v souladu s vědeckým poznáním v oblasti psychologie, neuroimunologie a medicíny.

Většina překážek, které tak často zcela paralyzují člověka, vůbec neexistuje.
Menšinu opravdových překážek můžeme překonat vědomým úsilím.


Soustředění směrem k odhodlání


Firewalk je tak uchvacující, protože poukazuje na základní rozdíl mezi člověkem a zvířetem. Ani ten nejlépe trénovaný policejní kůň nebo pes nevkročí na žhavé uhlíky a to ani pod hrubým nátlakem. Jedině člověk má touhu zápasit s přírodou a pomocí představivosti překonat strach.

Doktor medicíny Andrew Weil říká: „Názory většiny vědecké literatury a veřejného mínění na firewalk jsou skutečně ubohé. Nikdo mě nepřesvědčí, že klíč pro firewalk NENÍ v psychosomatických schopnostech člověka.“

Různé kultury praktikovali firewalk po mnoha staletí. Otázkou není, jak to dělali, ale spíše jestli to vy uděláte také?


Nedoporučuje se nutit psa skákat bungeejumping – pes bude po celý čas trpět panickým strachem. Stejně tak přirozené instinkty vyvolají u psa neovladatelný strach z rozpálených uhlíků a způsobí mu vážné popáleniny.


Hlavní nabídka